NÁPLNĚ DO OSTŘIKOVAČŮ  


Náplně do ostřikovačů jsou považovány po palivu za druhou nejpoužívanější kapalinu. Smyslem této kapaliny je odstranění nečistot ze skla, při nedostatečném výhledu z motorového vozidla. Je tedy důležité včasně kontrolovat a případně doplňovat tuto směs. Z pravidla se vyrábí dva druhy, a to letní a zimní směs, obě tyto směsi přitom mají odlišné složení a vlastnosti. Při doplňování zejména zimní směsi do letní je zapotřebí si uvědomit, že může dojít ke změně vlastností zimní směsi, např.: smícháním letní a zimní směsi nebude zimní směs možno používat do - 20°C , tak jak je uvedeno na etiketě výrobku. Při dolévaní zimní směsi do letní v období mrazů, je také zapotřebí obě kapaliny řádně promíchat, tak aby nedošlo k případnému zamrznutí kapaliny, a tím možnému poškození motorku ostřikovačů. 

Letní směs do ostřikovačů

Dominantní složkou je voda, letní směsi obsahují také různé saponáty a parfémy, které slouží především k odstranění hmyzu, pylu, mastnoty a jiných nečistot.. V zimně je letní směs prakticky nepoužitelná, voda v ní zamrzá.

Zimní směs do ostřikovačů

Na trhu se vyskytuje celá řada nemrznoucích směsí s bodem tuhnutí od -5°C až po - 80°C. K výrobě zimní směsi se používá především alkohol, a to methanol nebo ethanol. Kapaliny obsahující ethanol se vyznačují lepšími účinky. 


Prodáváme náplně do ostřikovačů značky:

Kde nás najdete:

Žerotínova 522/57, 787 01 Šumperk

Otevírací doba:

Pondělí - Pátek: 8:00 - 17:00

             Sobota : 8:00 - 12:00

Kontakt na prodejnu: +420 583 221 900